
Посета Милосрдне секције О.Ш. Душан Дугалић коју похађају деца са сметњама у развоју
Основну школу „Душан Дугалић“ Милосрдна секција Верског добротворног старатељства посетила је 25.02.2022. године и овом приликом донирала светосавске пакетиће за сво деведесеторо деце које је тренутно похађа.
Током посете обишли смо школски комплекс и упознали се са специјализованим начином рада и прилагођеним учионицама. Школу похађају деца са сложеним сметњама у развоју, аутизмом, Дауновим синдромом и додатним здравственим тегобама.
Простор, особље, активности и настава прилагођени су тако да свакодневне изазове и потешкоће олакшају деци. Детаљно смо разговарали са директором Ђорђем Живановићем и вероучитељем Сергејем Попратњаком коју су нам детаљно и срдачно дочарали да су упркос тешкоћама у раду са ометеном децом благодати те које преовладавају у комуникацији са децом.